Poszukamy nieruchomości Poszukamy nieruchomości

Korzyści płynące ze współpracy

Decydując się na zakup, bądź sprzedaż nieruchomości, pierwszą rzeczą, nad którą dobrze jest się zastanowić jest to, czy warto skorzystać z pomocy biura nieruchomości.
Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, trzeba więc mieć pełna świadomość, jakie są plusy korzystania z usług naszego biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami.

Po pierwsze: bezpieczeństwo transakcji.

Często słyszy się o różnych przypadkach podejmowania bardzo niefortunnych decyzji przez klientów, na przykład podpisywania umów przedwstępnych i wypłacaniem zadatków, a treść umowy była błędnie sformułowana i nie posiadała podstawowych zapisów chroniących interes kupującego. Również często okazuje się, że stan prawny nieruchomości różni się zasadniczo od stanu jaki deklaruje jej właściciel. Gdyby klient skorzystał z usług pośrednika oczywiście nie doszłoby do tego typu uchybień.
Duże znaczenie ma również bezpieczeństwo przeprowadzenia transakcji, które biuro nieruchomości gwarantuje sprzedającemu. Ma on pewność, że nie trafi do niego przypadkowa osoba z ulicy, ale osoba już wcześniej zweryfikowana w biurze nieruchomości – spisana z dowodu osobistego.

Pośrednik – gdyby nie dokonał sprawdzenia stanu prawnego i dopuścił do nieprawidłowego, niekorzystnego dla strony przeniesienia własności, poniósłby konsekwencje a nawet mógłby zostać zmuszony do pokrycia w całości zobowiązań kupującego.
Posiadamy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej każdej transakcji, co znacznie zwiększa naszą wiarygodność i gwarantuje bezpieczeństwo obrotu.

 

Po drugie: oszczędność kosztów

Z drugiej strony właściciel sprzedając nieruchomość na własną rękę musi liczyć się z kosztami ogłaszania swojej oferty. Zlecając to zadanie pośrednikowi przerzuca wydatki na niego i nawet jeżeli ten danej nieruchomości nie sprzeda, ponosi wszystkie dodatkowe koszty reklamowe. Ponadto osoba, umieszczająca ogłoszenia prywatnie ma ograniczone możliwości, bo może skorzystać jedynie z pośrednictwa gazet i Internetu.

 

Po trzecie: większa wygoda i oszczędność czasu

Pośrednik skompletuje wszelkie dokumenty do umowy, co zdecydowanie skraca czas oczekiwania na sporządzenie umowy notarialnej. Sprzedający oszczędza zarówno czas jak i koszty, ponadto może zlecić oględziny nieruchomości oddając do niej klucze, jak również zlecając negocjacje ceny pośrednikowi – koszty dojazdu do pokazywanej nieruchomości pośrednik pokrywa w ramach prowizji, którą pobiera w momencie sprzedaży. Tym sposobem osoba sprzedająca często przyjeżdża tylko na czas zawarcia wcześniej przygotowanej umowy notarialnej.
Sprzedaż lub wynajem za naszym pośrednictwem niweluje potrzebę odwiedzania wielu agencji, wypełniania wielu formularzy i podpisywania wielu umów. Eliminuje również potrzebę wielokrotnego opowiadania o nieruchomości i pokazywania jej kolejnym pośrednikom.

 

Po czwarte: dostęp do druków i formularzy

Współpracując z naszym biurem maja Państwo możliwość korzystania z wszelkiego rodzaju druków i umów takich jak np. umowy kupna-sprzedaży, najmu itp. Dodatkowo istnieje możliwość stworzenia umów indywidualnych, zgodnych z Państwa preferencjami, które będą firmowane przez Kancelarie Adwokacka adwokata Andrzeja Nalepka.

 

Po piąte: szybsza transakcja

Twoja nieruchomość zgłoszona do jednego wybranego biura może być sprzedana lub wynajęta przez każde z biur współpracujących z nami. Nieruchomość zostanie bowiem szczegółowo opisana i udostępniona dla wszystkich użytkowników internetu.

 

Po szóste: dokładne oszacowanie wartości i kosztów transakcji

Wszyscy wiemy, że wartość nieruchomości to cena, za którą można ją sprzedać. Pośrednik może dokładnie ją określić, ponieważ doskonale orientuje się w cenach nieruchomości,oraz ma dostęp do szczegółowych statystyk, które dotyczą cen oferowanych i sprzedawanych nieruchomości. Dodatkowo dokładnie oszacuje dodatkowe koszty transakcji takie jak podatki, taksę notarialna, wpis własności do księgi wieczystej itp.

 

Po siódme: pomoc w znalezieniu wymarzonej nieruchomości

Dodatkowe korzyści to pomoc w znalezieniu wymarzonej nieruchomości wśród dostępnych na miejscu innych ofert nieruchomości, jakie biuro udostępnia. Osoba, która szuka nieruchomości najpierw określa swoje preferencje i wymagania, na ich podstawie pośrednik znajduje wszystkie dostępne na rynku, spełniające kryteria podane przez klienta. Istnieje również możliwość wyszukiwania nieruchomości na zlecenie, pośrednik szuka wtedy nieruchomości, której parametry określi klient.

 

Po ósme: mila i profesjonalna obsługa :-)

Pracownicy Damaro to specjaliści biorący udział w szkoleniach , stale podnoszący swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Pośrednik zobowiązany jest do spełnienia szeregu warunków określonych w regulaminie, ustawie o gospodarce nieruchomościami oraz kodeksie etyki.